Farmy lajkówPolubienia na Facebooku stały się czymś niezwykle ważnym, ponieważ są uważane za element prestiżu. Mówiąc prościej, im więcej dany fanpage posiada polubień, tak zwanych lajków, tym lepszy jest on w oczach odwiedzających go nowych osób. Jest to mechanizm podobny do wysokiego miejsca w wyszukiwarkach internetowych. W ich przypadku ludzie zakładają, że wysokie miejsce oznacza wysoką jakość usługi, chociaż w rzeczywistości jest to tylko informacja o skutecznych działaniach marketingowych właściciela strony internetowej. 

Tutaj wysoka ilość polubień oznacza popularność wśród innych użytkowników. Trzeba jednak uważać, bo tak jak Google karze użytkowników za wykorzystywanie nieprawidłowych mechanizmów promowania stron internetowych, tak sztuczne lajki są zwalczane przez Facebooka. Nie każdy system zdobywania dodatkowych polubień jest jednak zły.

Lajki z farm
Farmy lajków są skrajnie negatywnym procederem, który wykorzystywany jest przez stosunkowo dużą część wszystkich instytucji działających na Facebooku. Są to bardzo duże grupy ludzi klikających na określone fanpage’e i nigdy potem na nie nie wracający. Tacy ludzie posiadają ogromną ilość polubień różnych zupełnie niezwiązanych ze sobą rzeczy. Ich polubienia są oczywiście płatne i bardzo często taka czynność wykonują nawet roboty. 
Farmy tego typu działają w biednych krajach rozwijających się i w ten sposób bardzo łatwo określić, że mamy do czynienia z nieuczciwymi polubieniami. Same polubienia zresztą nie są w stanie zbudować renomy serwisu, ponieważ bardzo łatwo będzie można zauważyć, że strona jest pusta, nic się na niej nie dzieje, ale jakimś cudem jest na niej masa polubień. 

Farmy z żywym inwentarzem
Tego typu kampanie można prowadzić znacznie rozsądniej. Wykorzystuje się do tego żywych, zaangażowanych ludzi, chociaż siłą rzecz skala takiego działania jest znacznie mniejsza. Można jednak liczyć, że tacy ludzie będą komentować i lajkować treści, zachowywać się jako normalni użytkownicy. 
Pozwala to stworzyć wrażenie dobrze działającego, prężnego serwisu, dzięki czemu przyciągnięte zostaną do niego kolejne osoby, już realni klienci i będzie można przeskoczyć powolny proces rozwoju, który zazwyczaj tylko generuje koszty i nie pozwala zarobić nawet na utrzymanie serwisu.

Więcej o farmach lajków na stronie http://buyfans.pl/.Ad-punkt.pl
Informatyka jest to rozbudowana dziedzina naukowa, są różne odłamy informatyki takie jak: Administracja sieciowa, algorytmika, webmastering, Projektowanie baz danych, grafika, programowanie, inżynieria programowania itd.Przyjrzyjmy się zatem programowaniu. Mamy wiele języków programowania,...
Zarządzanie procesami biznesowymi
Aplikacje dostępne na rynku, w sposób zadowalający są w stanie zaspokoić pojawiające się potrzeby przedsiębiorstw borykających się z mało płynnym zarządzaniem procesami biznesowymi. Nawet najprężniejsza firma może przyznać, że i w jej strukturach mogą wytypować co najmniej jedno...
Oprogramowanie o którym należy pamiętać przy zakładaniu działalności gospodarczej
Zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej często wiąże się z pokaźnymi wydatkami związanymi z zakupem oprogramowania komputerowego. Nie jest to towar, który można zdobyć w cenie hurtowej, dlatego przed jego zakupem warto zastanowić się jaki soft będzie przydatny przy profilu...