Aktor czy pracownik – kogo wybrać do wystąpienia w filmie firmowym?

Niemal standardem w ostatnim czasie staje się konieczność wykorzystania filmów jako narzędzia do pozyskiwania klientów, pracowników, działań marketingowych i PR-owych. Zasada ta dotyczy nie tylko korporacji czy bardzo dużych firm, ale nawet małych przedsiębiorstw, które nie dysponują ogromnym budżetem. 

Dzięki takim firmom jak RenderFilm możliwe staje się stworzenie atrakcyjnych treści bardzo niewielkim kosztem. A zyski z nakręconego filmu mogą być znacznie większe i dawać się odczuć nawet przez kilka lat. Ważne by film był po prostu dobry.

Po co Twojej firmie film?

Odpowiedź może być bardzo różnorodna. Film korporacyjny może prezentować Twoją firmę w najlepszych barwach co przyczynia się do łatwiejsze i sprawniejszej rekrutacji kolejnych pracowników. Możesz również zyskać w oczach swoich potencjalnych kontrahentów, dzięki czemu negocjacje będą łatwiejsze.

Filmy promocyjne czy edukacyjne pozwalają sprzedawać więcej, informować klientów i konsumentów o nowych produktach, zaletach obecnych usług. Dzięki temu wzrasta zainteresowanie Twoim produktem, Twoimi usługami, świadomość marki czy rozpoznawalność tego co oferujesz.

Filmy eventowe pozwalają utrwalić ważne wydarzenia – np. otwarcie nowego oddziału firmy czy osiągnięcie wyznaczonego sukcesu. Takie filmy eventowe często mają trudne do skonkretyzowania korzyści, ale wiele firm je wykorzystuje.

Jednym z zasadniczych problemów kiedy film zaczyna się kręcić jest pytanie kogo wykorzystać do udziale w nim – aktorów czy pracowników?

Aktorzy czy prawdziwi pracownicy?

Wiele zależy od charakteru filmu. Jeśli jest to film korporacyjny (prezentujący życie przedsiębiorstwa) czy eventowy (upamiętniający wydarzenia) to jak najbardziej powinni w nim zagrać prawdziwi pracownicy – w innym wypadku cały obraz byłby kłamstwem. W przypadku kiedy kręcimy film reklamowy czy edukacyjny zagrać mogą w nim aktorzy, którzy lepiej będą potrafili osiągnąć cel filmu (choć nie jest to zawsze regułą, która się sprawdza) – wszystko zależy bowiem od tego jakich pracowników (i aktorów) mamy do dyspozycji.

Co jeśli pracownicy nie są dobrymi aktorami?

Jeśli pracownicy nie są dobrymi aktorami, a bardzo mocno chcemy by zagrali oni w filmie, możemy skierować ich na warsztaty organizowane przez RenderFilm. Dzięki takim warsztatom można oswoić się z kamerom, zobaczyć jak należy się zachowywać oraz jakie działania pozwalają czuć się naturalnie.
Zastosowanie komputerów
Komputery są już od wielu, wielu lat w powszechnym użyciu na niemalże całym świecie. Ich różnorodne zastosowanie i łatwość obsługi sprawiły, że używać zaczęli ich praktycznie wszyscy. Bez dwóch zdań ciężko wyobrazić sobie obecnie świat bez komputerów. Jak wyglądałaby...
Projektowanie ogrodu dla informatyka
Jeśli należysz do osób, które interesuje profesjonalne projektowanie ogrodów Wrocław, niewątpliwie przypadnie ci do gustu propozycja prezentowana na tej stronie internetowej firmy Green&Snow (http://greenandsnow.pl/). Nie ma znaczenia, jakiego typu ogród zamierzasz mieć, ogrodnicy...
Informatyk wybiera stomatologa
Zadbaj o piękny uśmiech. Jego główną ozdobą są zadbane, białe zęby, których forma warunkuje na bardzo dużo aspektów zdrowia. Porządne zęby pomagają w czynnościach prawidłowego przetwarzania posiłku, przyswajania go, ale w szczególności są oznaką witalności organizmu....